Mjölby Ridklubb 2011-04-24 - 2011-04-25 |
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2011-04-24 kl. 20:38 Klass 4 - Dressyr Medelsvår B:4 Klass 5 - Dressyr Medelsvår C:1 Klass 6 - Dressyr Lätt A:3 |
Klass 4 - Dressyr Medelsvår B:4 | ||||||
17 anmälda, 15 startande, 4 placerade | ||||||
Domare C: Monica Bergström | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Uppfödare | Härstamning | |||||
1 | Towe Lindstam | Twin Keep Cool | 325 | 325 | 70,652 | |
Linköpings FK | Cortus - Stanford | 1 | ||||
2 | Helena Larson | Wonderboy D | 311 | 311 | 67,609 | |
Linköpings RS | Samba Hit - Zirkoon | 2 | ||||
3 | Ingela Reinholdsson | Condor | 307 | 307 | 66,739 | |
Stjärnholms RF | Continue - Raueck I | 3 | ||||
4 | Eva Lindstam | Casack | 294 | 294 | 63,913 | |
Linköpings FK | Sack - Collin | 4 | ||||
5 | Nina Fox Stark | Chaplin | 292 | 292 | 63,478 | |
Mantorpsryttarna | Bernstein - Castello | 5 | ||||
5 | Sofia Ridderstad | Nero | 292 | 292 | 63,478 | |
Mantorpsryttarna | Nocturne - Hartung | 5 | ||||
7 | Sofie Möller | Peter Pan | 290 | 290 | 63,043 | |
Jönköpings FK | Eighty Eight Keys xx - Landprinz I | 7 | ||||
7 | Lisa Westerberg | Fellow | 290 | 290 | 63,043 | |
Skogslottens RF | Feliciano - Mowgli | 7 | ||||
9 | Matilda Johansson | La Bonita | 287 | 287 | 62,391 | |
Rappestad RK | Briar - Lagano | 9 | ||||
10 | Lisa Jaeger | Tabasco | 283 | 283 | 61,522 | |
Vretagymnasiets HF | Okänd - okänd | 10 | ||||
11 | Helena Larson | Cardinaal | 265 | 265 | 57,609 | |
Linköpings RS | Don Cardinale - La Piko | 11 | ||||
12 | Maria Blix | Donatello | 264 | 264 | 57,391 | |
Dyltabruks RF | Vivaldi - Vagabond | 12 | ||||
13 | AnnCathrine Strömfors | Bangkok | 261 | 261 | 56,739 | |
Skärlunda RK | Chapman - Ceylon | 13 | ||||
14 | Alexzandra Leideborg | Stargate | 249 | 249 | 54,130 | |
Mantorpsryttarna | Steinbeck - Ceylon | 14 | ||||
15 | Camilla Hulth | Lifemusic | 0 | |||
Tranås Ridklubb | Le Primeur - Weltmeyer | |||||
Mantorpsryttarna | Come Back II - Resident | |||||
Vinslövs RF | Riccione - D-Day | |||||
till toppen |
Klass 5 - Dressyr Medelsvår C:1 | ||||||
29 anmälda, 26 startande, 7 placerade | ||||||
Domare C: AnnKristin Karlsson | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Uppfödare | Härstamning | |||||
1 | Lisa Jaeger | Tabasco | 313 | 313 | 66,596 | |
Vretagymnasiets HF | Okänd - okänd | 1 | ||||
2 | Charlotte Esping | Irish Coffee | 312 | 312 | 66,383 | |
Rappestad RK | Chess (SWB) - Sebastian | 2 | ||||
3 | Malin Zetterberg | Don Zoéga | 311 | 311 | 66,170 | |
Brokindsryttarna | Don Primero - Amiral | 3 | ||||
4 | Ida Larsson | Veronique H | 303 | 303 | 64,468 | |
Mjölby Ridklubb | Darco - Uniform | 4 | ||||
4 | Maria Blix | Donatello | 303 | 303 | 64,468 | |
Dyltabruks RF | Vivaldi - Vagabond | 4 | ||||
6 | Antonia Öhrstam | Costas | 299 | 299 | 63,617 | |
Jönköpings FK | Okänd - Okänd | 6 | ||||
6 | Marita Lindberg | Ayla | 299 | 299 | 63,617 | |
Rappestad RK | Aerline H - Pascal | 6 | ||||
6 | Alexzandra Leideborg | Stargate | 299 | 299 | 63,617 | |
Mantorpsryttarna | Steinbeck - Ceylon | 6 | ||||
9 | Ellenor Hjalmarsson Ekman | Pagemaster | 296 | 296 | 62,979 | |
Boxholms RK | Rebel Z - Sit this one out xx | 9 | ||||
10 | Charlotte Esping | London Pride | 294 | 294 | 62,553 | |
Rappestad RK | Londonderry - Amiral | 10 | ||||
11 | AnnCathrine Strömfors | Bangkok | 291 | 291 | 61,915 | |
Skärlunda RK | Chapman - Ceylon | 11 | ||||
12 | Sandra Nilsson | Fritzen | 289 | 289 | 61,489 | |
Brokindsryttarna | Maraton - Freimoor | 12 | ||||
13 | Helen Johansson | Pirouette | 288 | 288 | 61,277 | |
Mjölby Ridklubb | Inspekteur - Kaiserstern | 13 | ||||
14 | Lina Wahlborg | Crucifix | 281 | 281 | 59,787 | |
Väderstad HSK | Eighty Eight Keys xx - Sober | 14 | ||||
14 | Susanne Rosen | Boddington | 281 | 281 | 59,787 | |
Tollstad HSK | Gigolo (SWB) - Torboldt | 14 | ||||
16 | Ulrika Andersson | Pinocchio | 280 | 280 | 59,574 | |
Folkungabygden | Magritte - Utrillo | 16 | ||||
17 | Sofie Lampa | Chili | 279 | 279 | 59,362 | |
Kinda RF | Uttini - Kaliber | 17 | ||||
18 | Charlotte Esping | Katara | 275 | 275 | 58,511 | |
Rappestad RK | Briar - Testarossa | 18 | ||||
18 | Marie Persson | Failine | 275 | 275 | 58,511 | |
Eksjöortens RF | Champman - Flamingo | 18 | ||||
20 | ulrika holmquist | Gabriella | 272 | 272 | 57,872 | |
Laxå Ridklubb | Granit - Mowgli | 20 | ||||
20 | Emelie Thörnvall | Davio | 272 | 272 | 57,872 | |
Väderstad HSK | Dammen - Courbett | 20 | ||||
22 | Frida Ålebring | Godiva Guild | 270 | 270 | 57,447 | |
Tidaholmsbygden | Guido (ex Gudo) - Calypso IV | 22 | ||||
22 | Vendela Scheer | Latino Ritmo | 270 | 270 | 57,447 | |
Linköpings RS | Landor S - Acapulco | 22 | ||||
24 | Birgitta Holm | Kosow Harward Classic | 266 | 266 | 56,596 | |
Mantorpsryttarna | Harvard - Classiker | 24 | ||||
25 | Anneli Langevik | Romeos Cabri 238 | 263 | 263 | 55,957 | |
Rappestad RK | Idon Busklund D 688 - Hovdaren D 610 | 25 | ||||
26 | Nathalie Borin | Zalmiak | 0 | |||
Enköpings RK | Zephyr - Marwin | |||||
Mantorpsryttarna | Riccione - Landro L | |||||
Vretagymnasiets HF | Cardento - Cortez | |||||
Svarttorps RS | Solos Carex - Magritte | |||||
till toppen |
Klass 6 - Dressyr Lätt A:3 | ||||||
29 anmälda, 25 startande, 7 placerade | ||||||
Domare C: Karin Gomér | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Uppfödare | Härstamning | |||||
1 | Charlotte Esping | Irish Coffee | 208 | 208 | 67,097 | |
Rappestad RK | Chess (SWB) - Sebastian | 1 | ||||
2 | Frida Eriksson | Dayro | 207 | 207 | 66,774 | |
Mjölby Ridklubb | D-Day - Swift | 2 | ||||
3 | Jessica Sjöqvist | Savina | 205 | 205 | 66,129 | |
RK Finspång | Silvano - Napoleon | 3 | ||||
4 | Lina Wahlborg | Crucifix | 202 | 202 | 65,161 | |
Väderstad HSK | Eighty Eight Keys xx - Sober | 4 | ||||
4 | Helen Johansson | Pirouette | 202 | 202 | 65,161 | |
Mjölby Ridklubb | Inspekteur - Kaiserstern | 4 | ||||
6 | Emma Egedal | Zebori | 200 | 200 | 64,516 | |
Mantorpsryttarna | Akribori - Patrice (SWB) | 6 | ||||
7 | Anneli Langevik | Romeos Cabri 238 | 197 | 197 | 63,548 | |
Rappestad RK | Idon Busklund D 688 - Hovdaren D 610 | 7 | ||||
8 | Sofie Lampa | Chili | 196 | 196 | 63,226 | |
Kinda RF | Uttini - Kaliber | 8 | ||||
9 | Ulrika Andersson | Pinocchio | 195 | 195 | 62,903 | |
Folkungabygden | Magritte - Utrillo | 9 | ||||
9 | Jessica Åman Stille | Falco | 195 | 195 | 62,903 | |
Skogslottens RF | Figaro R - D-Day | 9 | ||||
11 | Tina Höglund | Pinicola | 190 | 190 | 61,290 | |
Skogslottens RF | Richfield - D-Day | 11 | ||||
12 | Ida Larsson | Veronique H | 188 | 188 | 60,645 | |
Mjölby Ridklubb | Darco - Uniform | 12 | ||||
13 | Lotta JerhammarCidheden | Labero | 184 | 184 | 59,355 | |
Vikbolandets RF | Londonderry - Beach Boy | 13 | ||||
13 | Cecilia Larsson | Ovechki | 184 | 184 | 59,355 | |
RK Finspång | Bernstein - Neapel | 13 | ||||
15 | Emelie Thörnvall | Davio | 183 | 183 | 59,032 | |
Väderstad HSK | Dammen - Courbett | 15 | ||||
16 | Frida Ålebring | Godiva Guild | 182 | 182 | 58,710 | |
Tidaholmsbygden | Guido (ex Gudo) - Calypso IV | 16 | ||||
17 | Ebba Folkeson | Tabaluga | 180 | 180 | 58,065 | |
Mantorpsryttarna | Don Romantic - Rubinstein I | 17 | ||||
17 | Kim Axelsson | Chess | 180 | 180 | 58,065 | |
Vikbolandets RF | Chabloon - Falleur | 17 | ||||
19 | Monika Bergeås | Joyride | 178 | 178 | 57,419 | |
UllstämmaNorrgård | Weltman - Happy Day | 19 | ||||
19 | Susanne Rosen | Boddington | 178 | 178 | 57,419 | |
Tollstad HSK | Gigolo (SWB) - Torboldt | 19 | ||||
21 | Birgitta Holm | Kosow Harward Classic | 177 | 177 | 57,097 | |
Mantorpsryttarna | Harvard - Classiker | 21 | ||||
22 | Nathalie Borin | Zalmiak | 174 | 174 | 56,129 | |
Enköpings RK | Zephyr - Marwin | 22 | ||||
23 | Niina Kangas | Impreza (48) | 172 | 172 | 55,484 | |
Nykyrka RK | Maraton - Herkules | 23 | ||||
24 | Charlotte Esping | Katara | 0 | |||
Rappestad RK | Briar - Testarossa | |||||
25 | Linda Melin | Las Vegas KLT | 0 | |||
Vikbolandets RF | Quite Easy - Robin Z | |||||
Ekängens DR | Aljano - Come Back II | |||||
Mantorpsryttarna | Riccione - Landro L | |||||
Vretagymnasiets HF | Cardento - Cortez | |||||
Vinslövs RF | Figaro R - Bernstein | |||||
till toppen |
Equipe - Datasystem för ridsport |