Mjölby Ridklubb 2010-10-03 |
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-10-06 kl. 19:52 Klass 1 - Dressyr Lätt A:4 Klass 2 - Dressyr Lätt A:1 Klass 3 - Dressyr Lätt B:1 Klass 4 - Dressyr Lätt B:2 Klass 5 - Dressyr Lätt B:2 Klass 6 - Dressyr Lätt A:4 |
Klass 1 - Dressyr Lätt A:4 | ||||||||
15 anmälda, 13 startande, 4 placerade | ||||||||
Domare H: Annica Hubner | ||||||||
Domare C: Eva Bergstrand Roos | ||||||||
Domare M: AnnKristin Karlsson | ||||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | H | C | M | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Uppfödare | Härstamning | |||||||
1 | Anna Millinger | Marcell | 286 | 279 | 283 | 848 | 68,943 | |
Kinda RF | Maraton - Koncerz xx | 1 | 2 | 1 | ||||
2 | Sofie Lampa | Chili | 282 | 265 | 277 | 824 | 66,992 | |
Kinda RF | Uttini - Kaliber | 2 | 4 | 2 | ||||
3 | Maja Ignell | Quidam de Camilia | 273 | 270 | 273 | 816 | 66,341 | |
Mantorpsryttarna | Quite Easy - Okänd | 3 | 3 | 3 | ||||
4 | Maja Johansson | Xairel | 253 | 287 | 260 | 800 | 65,041 | |
Vretagymnasiets HF | Haxixe - Eleito | 6 | 1 | 6 | ||||
5 | Åsa Gustafsson | Blondie | 261 | 260 | 265 | 786 | 63,902 | |
Väderstad HSK | Bernstein - Bradin | 4 | 6 | 5 | ||||
6 | Lina Karlsson | Mondrian E | 259 | 263 | 258 | 780 | 63,415 | |
Mantorpsryttarna | Comefast xx - Monaco | 5 | 5 | 7 | ||||
7 | Carola Sander | Pierreline | 239 | 247 | 270 | 756 | 61,463 | |
Skogslottens RF | Pierre - Ganesco | 9 | 8 | 4 | ||||
8 | Emelie Åbom | Bentley | 249 | 249 | 247 | 745 | 60,569 | |
Rappestad RK | Uckermärker - Kolibri | 7 | 7 | 10 | ||||
9 | Elin Arnemyr Nyberg | Pasquinel | 245 | 245 | 250 | 740 | 60,163 | |
Mantorpsryttarna | Stanford - Mix | 8 | 9 | 8 | ||||
10 | Beatrice Chrawall | Buke´falos KLT | 234 | 239 | 248 | 721 | 58,618 | |
Linköpings RS | Majim G - Rocky | 10 | 10 | 9 | ||||
11 | Jeanette Bonnevier-Öhlin | Dancing Queen | 229 | 239 | 241 | 709 | 57,642 | |
Vikbolandets RF | Dionysos - Hohenstein | 11 | 10 | 11 | ||||
12 | Christina Hjärtkvist | Bonita | 217 | 229 | 238 | 684 | 55,610 | |
Boxholms RK | Bartok - Bonaparte | 12 | 12 | 12 | ||||
13 | jenny sandberg | Flix (SWB) | 213 | 222 | 229 | 664 | 53,984 | |
Valdemarsviks RK | Flamingo - Mix | 13 | 13 | 13 | ||||
Vretagymnasiets HF | De Niro - Rohdiamant | |||||||
Hageby Ridklubb | jetset-D - Farmer | |||||||
till toppen |
Klass 2 - Dressyr Lätt A:1 | ||||||
25 anmälda, 20 startande, 5 placerade | ||||||
Domare C: Carina Tengvall | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Uppfödare | Härstamning | |||||
1 | Charlotte Esping | Irish Coffee | 265 | 265 | 69,737 | |
Rappestad RK | Chess (SWB) - Sebastian | 1 | ||||
2 | Charlotte Törnkvist | Tippo (SWB) | 264 | 264 | 69,474 | |
Mantorpsryttarna | New Balance - Pontus | 2 | ||||
3 | Lina Karlsson | Mondrian E | 260 | 260 | 68,421 | |
Mantorpsryttarna | Comefast xx - Monaco | 3 | ||||
4 | Kristina Karlsson | Kariss Miss | 259 | 259 | 68,158 | |
Holavedens Lantliga | Mintage - Bonaparte | 4 | ||||
5 | Charlotte Esping | London Pride | 255 | 255 | 67,105 | |
Rappestad RK | Londonderry - Amiral | 5 | ||||
6 | Kristine Hjelm | First of July | 246 | 246 | 64,737 | |
6 | ||||||
7 | Malin Filipsson | erbeline | 243 | 243 | 63,947 | |
Mantorpsryttarna | bellini - pontus | 7 | ||||
8 | Birgitta Holm | Kosow Harward Classic | 242 | 242 | 63,684 | |
Mantorpsryttarna | Harvard - Classiker | 8 | ||||
9 | Johanna Lindvall | Afrodite | 232 | 232 | 61,053 | |
Kinda Ridklubb | Amiral - Herkules | 9 | ||||
10 | Sofia Wallgren | Arabel | 229 | 229 | 60,263 | |
Mantorpsryttarna | Akribori - Arram | 10 | ||||
11 | Cecilia Rydin | Armada | 222 | 222 | 58,421 | |
Rappestad RK | Corrado WL - Bernstein | 11 | ||||
12 | Emma Delin | Mon Amie | 221 | 221 | 58,158 | |
Lanna RS | Lunbrigg 181 - Ljosen 145 | 12 | ||||
12 | Jeanette Bonnevier-Öhlin | Dancing Queen | 221 | 221 | 58,158 | |
Vikbolandets RF | Dionysos - Hohenstein | 12 | ||||
14 | Ida Johansson | Skolleruds Maestro | 219 | 219 | 57,632 | |
Alvastraryttarna | Artist - Rovallo | 14 | ||||
15 | Elisabeth Lakatos | Goofy | 215 | 215 | 56,579 | |
Bjärka-Säby RF | Chirac - Duell | 15 | ||||
16 | Karin Wallin | Aerides | 213 | 213 | 56,053 | |
Norsholms RF | Aer (SWB) - Feinbrand | 16 | ||||
17 | madeleine mahrs | Sanzor (SWB) | 209 | 209 | 55,000 | |
Bjärka-Säby RF | Zorn (CRB 9007) - Cosmos xx | 17 | ||||
17 | Therese Eriksson | Rappell | 209 | 209 | 55,000 | |
Rappestad RK | Regazzoni - Bayard | 17 | ||||
19 | Anna Carlson | Vollenweider | 206 | 206 | 54,211 | |
Mjölby Ridklubb | Calliasso - Master | 19 | ||||
20 | Kristin Samuelsson | Jever | 199 | 199 | 52,368 | |
Kinda RF | Akribori - Master | 20 | ||||
Skövde RF | Dalar - Knast Halsnaes | |||||
Skogslottens RF | Rubinrot - Hertigen | |||||
Vretagymnasiets HF | De Niro - Rohdiamant | |||||
Tranås Ridklubb | Rotspon - Matchoo | |||||
Hageby Ridklubb | Hamlet Go - Kerman | |||||
till toppen |
Klass 3 - Dressyr Lätt B:1 | ||||||
37 anmälda, 31 startande, 8 placerade | ||||||
Domare C: Marie Carlgren | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Uppfödare | Härstamning | |||||
1 | Maja Ignell | Quidam de Camilia | 195 | 195 | 67,241 | |
Mantorpsryttarna | Quite Easy - Okänd | 1 | ||||
2 | Ida Andersson | Lutger fan de Slachtedyk | 194 | 194 | 66,897 | |
Holavedens Lantliga | Olrik 383 - Rypke 321 | 2 | ||||
3 | Emma Andersson | Wadi | 189 | 189 | 65,172 | |
Mantorpsryttarna | Krunch de Breve - Topas | 3 | ||||
4 | Lisa Lundberg | Brise Du Printempes | 189 | 189 | 65,172 | |
Mantorpsryttarna | Quattro - Osmium - Ramiro Z | 3 | ||||
5 | Lina Wahlborg | Crucifix | 186 | 186 | 64,138 | |
Väderstad HSK | Eighty Eight Keys xx - Sober | 5 | ||||
6 | Johanna Lindvall | Afrodite | 182 | 182 | 62,759 | |
Kinda Ridklubb | Amiral - Herkules | 6 | ||||
7 | Kristina Karlsson | Kariss Miss | 179 | 179 | 61,724 | |
Holavedens Lantliga | Mintage - Bonaparte | 7 | ||||
7 | Josefine Höög | Humle | 179 | 179 | 61,724 | |
Mantorpsryttarna | Racot - Raff | 7 | ||||
7 | Sara Lindberg | Be Spectacular** | 179 | 179 | 61,724 | |
Mantorpsryttarna | 7 | |||||
10 | Ebba Karlsson | Berthram af Tollstad | 177 | 177 | 61,034 | |
Mantorpsryttarna | Mintage xx - Lambert | 10 | ||||
11 | Ida Sigvardsson | Four Mile House Roxy | 176 | 176 | 60,690 | |
Stjärnorps RK | Okänd - Okänd | 11 | ||||
11 | Marie Nyman | Mika Söe | 176 | 176 | 60,690 | |
Valla PK | 11 | |||||
13 | Linda Petersson | Erbalder | 175 | 175 | 60,345 | |
Vretagymnasiets HF | Labrador - Cyrano | 13 | ||||
13 | Alexandra Lampe | Munsboro Hurricane | 175 | 175 | 60,345 | |
Linköpings FK | Okänd - Okänd | 13 | ||||
13 | Karin Wallin | Aerides | 175 | 175 | 60,345 | |
Norsholms RF | Aer (SWB) - Feinbrand | 13 | ||||
16 | Jenny Brolenius | Lusta | 174 | 174 | 60,000 | |
Linköpings FK | Cortus - Grandsudan F | 16 | ||||
16 | madeleine mahrs | Sanzor (SWB) | 174 | 174 | 60,000 | |
Bjärka-Säby RF | Zorn (CRB 9007) - Cosmos xx | 16 | ||||
18 | Rosemarie Svensson | Cosack | 173 | 173 | 59,655 | |
Mjölby Ridklubb | Saigon (ex Swingo) - Cyrano | 18 | ||||
18 | Charlotte Esping | Katara (SWB) | 173 | 173 | 59,655 | |
Rappestad RK | Briar - Testarossa | 18 | ||||
18 | Emma Delin | Mon Amie | 173 | 173 | 59,655 | |
Lanna RS | Lunbrigg 181 - Ljosen 145 | 18 | ||||
21 | Amanda Lindgren | Malva | 172 | 172 | 59,310 | |
Boxholms RK | Mr Mershwin (SWB) - Imperator | 21 | ||||
22 | Fanny Fäldt | Benita II L (SWB) | 169 | 169 | 58,276 | |
Lycketorps RK | Royal - Columbus xx | 22 | ||||
23 | Amanda Roth | Jilka | 168 | 168 | 57,931 | |
Folkungabygden | okänd - okänd | 23 | ||||
24 | Johanna Berglund | Caramel MK | 167 | 167 | 57,586 | |
Skärlunda RK | Chess - Ampere | 24 | ||||
25 | Erika Ackarsjö | Piledahls Karneval | 166 | 166 | 57,241 | |
Skogslottens RF | Feliciano - Torboldt | 25 | ||||
26 | Josefine Linder | Tigriz | 165 | 165 | 56,897 | |
Mjölby Ridklubb | Richfield - Hertigen | 26 | ||||
27 | Therese Eriksson | Rappell | 164 | 164 | 56,552 | |
Rappestad RK | Regazzoni - Bayard | 27 | ||||
28 | Monica Funge | Oberon (SWB) | 163 | 163 | 56,207 | |
Mantorpsryttarna | Gigolo - Osterglanz xx | 28 | ||||
29 | Emelie Gedahl | Dream of Donau | 162 | 162 | 55,862 | |
Motala RF | Goldmine xx - Abdullah | 29 | ||||
30 | Johanna Lund | Zorro (SWB) | 154 | 154 | 53,103 | |
Mjölby Ridklubb | Fontana - Indus | 30 | ||||
31 | Anna Axelsson | Charline VII (SWB) | 139 | 139 | 47,931 | |
UllstämmaNorrgård | Ampere - Brabant | 31 | ||||
Valla PK | Excall 596 - Ganesco | |||||
Boxholms RK | Guido (ex Gudo) - Excall | |||||
Holavedens Lantliga | Don Romantic - Royal | |||||
Skövde RF | Dalar - Knast Halsnaes | |||||
Linköpings RS | De Noir - Resident | |||||
Tranås Ridklubb | Rotspon - Matchoo | |||||
till toppen |
Klass 4 - Dressyr Lätt B:2 | ||||||||
28 anmälda, 24 startande, 6 placerade | ||||||||
Domare H: Eva Bergstrand Roos | ||||||||
Domare C: AnnKristin Karlsson | ||||||||
Domare M: Annica Hubner | ||||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | H | C | M | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Uppfödare | Härstamning | |||||||
1 | Sofie Lampa | Chili | 199 | 212 | 193 | 604 | 67,111 | |
Kinda RF | Uttini - Kaliber | 1 | 1 | 7 | ||||
2 | Charlotte Esping | Irish Coffee | 197 | 202 | 204 | 603 | 67,000 | |
Rappestad RK | Chess (SWB) - Sebastian | 4 | 4 | 2 | ||||
3 | Johanna Hallin | Con Air Q | 195 | 195 | 209 | 599 | 66,556 | |
Vretagymnasiets HF | Cardento - Cortez | 5 | 7 | 1 | ||||
4 | Anna Mölgård | Victor | 195 | 206 | 195 | 596 | 66,222 | |
Skogslottens RF | Vivaldi - Urbino | 5 | 2 | 6 | ||||
5 | Emelie Thörnvall | Davio | 192 | 193 | 204 | 589 | 65,444 | |
Väderstad HSK | Dammen - Courbett | 9 | 9 | 2 | ||||
6 | Charlotte Törnkvist | Tippo (SWB) | 198 | 188 | 198 | 584 | 64,889 | |
Mantorpsryttarna | New Balance - Pontus | 2 | 12 | 4 | ||||
7 | Josefine Krönfeldt | Miró | 198 | 198 | 187 | 583 | 64,778 | |
Rappestad RK | De la Gardie - Trombon | 2 | 5 | 11 | ||||
8 | Emma Egedal | Zebori | 195 | 194 | 189 | 578 | 64,222 | |
Mantorpsryttarna | Akribori - Patrice (SWB) | 5 | 8 | 10 | ||||
9 | Cecilia Rydin | Armada | 186 | 204 | 186 | 576 | 64,000 | |
Rappestad RK | Corrado WL - Bernstein | 13 | 3 | 13 | ||||
9 | Sofia Wallgren | Arabel | 189 | 191 | 196 | 576 | 64,000 | |
Mantorpsryttarna | Akribori - Arram | 10 | 10 | 5 | ||||
11 | Ida Stark | Castanjette | 184 | 196 | 192 | 572 | 63,556 | |
Boxholms RK | 14 | 6 | 9 | |||||
12 | Emelie Åbom | Bentley | 187 | 189 | 183 | 559 | 62,111 | |
Rappestad RK | Uckermärker - Kolibri | 12 | 11 | 14 | ||||
13 | Emma Gustafsson | Loengrins | 179 | 185 | 193 | 557 | 61,889 | |
Väderstad HSK | Landgold - Grundstein II | 16 | 15 | 7 | ||||
14 | Clara Wiberg Öster | Didrik | 193 | 182 | 172 | 547 | 60,778 | |
Linköpings RS | Okänd - Okänd | 8 | 16 | 18 | ||||
15 | Annelie Ekeblad | Martell | 177 | 186 | 179 | 542 | 60,222 | |
Boxholms RK | Turban Rose - Utrillo | 18 | 14 | 16 | ||||
15 | Madeleine Forsberg | Turkus | 178 | 177 | 187 | 542 | 60,222 | |
Hageby Ridklubb | Hamlet Go - Kerman | 17 | 19 | 11 | ||||
17 | Susanne Westerlund | Vivelstads De Nuit | 173 | 187 | 180 | 540 | 60,000 | |
Linköpings RS | De Noir - Resident | 19 | 13 | 15 | ||||
17 | Kristina Hallenberg | Elwood | 183 | 182 | 175 | 540 | 60,000 | |
Mantorpsryttarna | Ehrenwort - Landadel | 15 | 16 | 17 | ||||
19 | Maja Johansson | Xairel | 189 | 179 | 171 | 539 | 59,889 | |
Vretagymnasiets HF | Haxixe - Eleito | 10 | 18 | 19 | ||||
20 | Emmy Nyberg | Elton | 165 | 173 | 167 | 505 | 56,111 | |
Valdemarsviks RK | Emmerton (ex Raldolala) - Palermo | 21 | 21 | 20 | ||||
21 | AnneMarie Isaksson | Hertz | 172 | 174 | 155 | 501 | 55,667 | |
Valdemarsviks RK | Guinness 888 - Flamingo | 20 | 20 | 23 | ||||
22 | Kristin Samuelsson | Jever | 165 | 172 | 162 | 499 | 55,444 | |
Kinda RF | Akribori - Master | 21 | 22 | 21 | ||||
23 | Erika Ackarsjö | Piledahls Karneval | 158 | 169 | 158 | 485 | 53,889 | |
Skogslottens RF | Feliciano - Torboldt | 24 | 23 | 22 | ||||
24 | Alexandra Morén | Cool Kid | 162 | 157 | 148 | 467 | 51,889 | |
Vretagymnasiets HF | Conteros - Dedo | 23 | 24 | 24 | ||||
Hageby Ridklubb | Mintage - Labrador | |||||||
Skogslottens RF | Rubinrot - Hertigen | |||||||
Boxholms RK | Griton - Magnifique | |||||||
till toppen |
Klass 5 - Dressyr Lätt B:2 | ||||||
22 anmälda, 22 startande, 6 placerade | ||||||
Domare C: Ellenor Hjalmarsson Ekman | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Uppfödare | Härstamning | |||||
1 | Charlotte Esping | Katara (SWB) | 199 | 199 | 66,333 | |
Rappestad RK | Briar - Testarossa | 1 | ||||
2 | Malin Filipsson | erbeline | 195 | 195 | 65,000 | |
Mantorpsryttarna | bellini - pontus | 2 | ||||
3 | Emelie Gedahl | Dream of Donau | 194 | 194 | 64,667 | |
Motala RF | Goldmine xx - Abdullah | 3 | ||||
4 | Malin Borring | Kosow Harward Classic | 190 | 190 | 63,333 | |
Mantorpsryttarna | Harvard - Classiker | 4 | ||||
5 | Malin Burenby | Romeo (SWB) | 187 | 187 | 62,333 | |
Holavedens Lantliga | Don Romantic - Royal | 5 | ||||
6 | Elisabeth Lakatos | Goofy | 183 | 183 | 61,000 | |
Bjärka-Säby RF | Chirac - Duell | 6 | ||||
7 | Nathalie Borin | Zalmiak (SWB) | 182 | 182 | 60,667 | |
Trögds RF | Zephyr - Marwin | 7 | ||||
8 | Mathilda Gunnarsson | Aragorn | 181 | 181 | 60,333 | |
Mantorpsryttarna | Akribori - Zeppelin | 8 | ||||
9 | Lisa Lundberg | Brise Du Printempes | 179 | 179 | 59,667 | |
Mantorpsryttarna | Quattro - Osmium - Ramiro Z | 9 | ||||
10 | Elin Arnemyr Nyberg | Pasquinel | 177 | 177 | 59,000 | |
Mantorpsryttarna | Stanford - Mix | 10 | ||||
11 | Kristina Hallenberg | Olaf | 174 | 174 | 58,000 | |
Mantorpsryttarna | Armstrong - Fernando | 11 | ||||
12 | Johanna Berglund | Caramel MK | 170 | 170 | 56,667 | |
Skärlunda RK | Chess - Ampere | 12 | ||||
13 | Mikael Carlstedt | Mrs Robinson (24) (SWB) | 167 | 167 | 55,667 | |
Linköpings FK | Rubinrot - Eighty Eight Keys xx | 13 | ||||
14 | Ida Johansson | Skolleruds Maestro | 166 | 166 | 55,333 | |
Alvastraryttarna | Artist - Rovallo | 14 | ||||
14 | Hanne Forsberg | Pontino | 166 | 166 | 55,333 | |
Mjölby Ridklubb | Pontus - Palermo | 14 | ||||
16 | Caroline Carlstedt | Weuchette | 165 | 165 | 55,000 | |
Åby Ridklubb | Weltmeyer - Amiral | 16 | ||||
17 | Madeleine Asklöf | Stella | 163 | 163 | 54,333 | |
Vikbolandets RF | Looping - Asterix | 17 | ||||
17 | Josefine Höög | Cadillac | 163 | 163 | 54,333 | |
Mantorpsryttarna | Patrice - Bordeaux | 17 | ||||
19 | Alexandra Lampe | Munsboro Hurricane | 161 | 161 | 53,667 | |
Linköpings FK | Okänd - Okänd | 19 | ||||
19 | Nicole Tallberg | Toscana | 161 | 161 | 53,667 | |
Skogslottens RF | D-Day - Nepal | 19 | ||||
21 | Linda Petersson | Erbalder | 158 | 158 | 52,667 | |
Vretagymnasiets HF | Labrador - Cyrano | 21 | ||||
22 | Johanna Lund | Zorro (SWB) | 146 | 146 | 48,667 | |
Mjölby Ridklubb | Fontana - Indus | 22 | ||||
till toppen |
Klass 6 - Dressyr Lätt A:4 | ||||||
13 anmälda, 9 startande, 3 placerade | ||||||
Domare C: Ellenor Hjalmarsson Ekman | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Uppfödare | Härstamning | |||||
1 | Frida Eriksson | Dayro | 282 | 282 | 68,780 | |
Mjölby Ridklubb | D-Day - Swift | 1 | ||||
2 | Åsa Nyman | Funderr Norhedes Svenne | 268 | 268 | 65,366 | |
Valla PK | 2 | |||||
3 | Anna Carlson | Vollenweider | 248 | 248 | 60,488 | |
Mjölby Ridklubb | Calliasso - Master | 3 | ||||
4 | Helen Johansson | Pirouette | 244 | 244 | 59,512 | |
Mjölby Ridklubb | Inspekteur - Kaiserstern | 4 | ||||
5 | Clara Wiberg Öster | Didrik | 241 | 241 | 58,780 | |
Linköpings RS | Okänd - Okänd | 5 | ||||
6 | Kristina Hallenberg | Olaf | 240 | 240 | 58,537 | |
Mantorpsryttarna | Armstrong - Fernando | 6 | ||||
7 | Kristina Hallenberg | Elwood | 236 | 236 | 57,561 | |
Mantorpsryttarna | Ehrenwort - Landadel | 7 | ||||
8 | Maria Gunnarsson | Aragorn | 235 | 235 | 57,317 | |
Mantorpsryttarna | Akribori - Zeppelin | 8 | ||||
Carolina Lindgren | Nectar | |||||
Skogslottens RF | New Balance - Warsteiner | |||||
Linköpings FK | Riccione - Don Schufro | |||||
Rappestad RK | Chess (SWB) - Sebastian | |||||
Linköpings FK | Junior de Pommes - Larinero | |||||
Skogslottens RF | D-Day - Nepal | |||||
till toppen |
Equipe - Datasystem för ridsport |