Mjölby Ridklubb 2010-07-02 - 2010-07-04 |
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2010-07-04 kl. 20:20 Klass 1 - Dressyr FEI Prix S:t Georges Klass 2 - Dressyr Medelsvår B:4 Klass 3 - Dressyr Medelsvår A:1 Klass 4 - Dressyr Medelsvår B:3 Klass 5 - Dressyr Lätt A:6 Klass 6 - Dressyr Lätt A:3 Klass 7 - Dressyr Lätt B:2 |
Klass 1 - Dressyr FEI Prix S:t Georges | ||||||
10 anmälda, 9 startande, 3 placerade | ||||||
Domare C: Lena Mårtenson | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Uppfödare | Härstamning | |||||
1 | Mikaela Alderin-Danielsson | Let´s Go | 267 | 267 | 70,263 | |
Jönköpings FK | Laurentio - Grundstein II | 1 | ||||
2 | Inger Axelsson | Dayro | 262 | 262 | 68,947 | |
Mjölby Ridklubb | D-Day - Swift | 2 | ||||
3 | Rebecca Svedberg | Night-Vision | 247 | 247 | 65,000 | |
Strömsholms RSF | Okänd - okänd | 3 | ||||
4 | Lina Andersson | Kypros | 247 | 247 | 65,000 | |
Svedens PK | Maistic - Krocket | 3 | ||||
5 | Inger Axelsson | Maestro | 246 | 246 | 64,737 | |
Mjölby Ridklubb | Master - Swift | 5 | ||||
6 | Josefine Eriksson | Saphir | 237 | 237 | 62,368 | |
Mariefreds RK | Sambuco B - Loewenstein | 6 | ||||
7 | Elisabeth AardalEriksson | Win for Me 2 | 235 | 235 | 61,842 | |
Linköpings RS | Wolkentanz - Lemon xx | 7 | ||||
8 | Nina Fox Stark | Chaplin | 233 | 233 | 61,316 | |
Mantorpsryttarna | Bernstein - Castello | 8 | ||||
9 | Josefine Linder | Cassandra | 231 | 231 | 60,789 | |
Mjölby Ridklubb | Solos Carex - Bold Grande | 9 | ||||
Mjölby Ridklubb | Tolstoy - Ouzo | |||||
till toppen |
Klass 2 - Dressyr Medelsvår B:4 | ||||||
19 anmälda, 13 startande, 4 placerade | ||||||
Domare C: Lena Mårtenson | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Uppfödare | Härstamning | |||||
1 | Lina Andersson | Kypros | 323 | 323 | 70,217 | |
Svedens PK | Maistic - Krocket | 1 | ||||
2 | Elisabeth AardalEriksson | Era | 310 | 310 | 67,391 | |
Linköpings RS | Don Schufro - Master (SWB) | 2 | ||||
3 | Frida Berg | Aston Martin | 307 | 307 | 66,739 | |
Rappestad RK | Calido I - Lauries Crusador xx | 3 | ||||
4 | Helene Liljenberg | Weltfhyr LH | 303 | 303 | 65,870 | |
Vetlandaortens RF | Weltman - Stanford | 4 | ||||
5 | Sandra Svensson | Royal | 298 | 298 | 64,783 | |
RK Finspång | Steinbeck - Kaliber | 5 | ||||
6 | Mathilda Karlsson | Midea | 296 | 296 | 64,348 | |
Mjölby Ridklubb | Maraton - Gulliver | 6 | ||||
7 | Helena Wallin | Creation V | 294 | 294 | 63,913 | |
Mjölby Ridklubb | Vivaldi - Gont | 7 | ||||
8 | Lisa Westerberg | Fellow | 290 | 290 | 63,043 | |
Skogslottens RF | Feliciano - Mowgli | 8 | ||||
9 | Alexandra Kjörsvik | Onyx | 289 | 289 | 62,826 | |
Söderköpings RS | Rohdiamant - Iran | 9 | ||||
10 | Daniella Hansson | Chaqueline | 288 | 288 | 62,609 | |
Linköpings RS | Quite Easy - Robin Z | 10 | ||||
11 | Helena Rådstam | Dornröschen | 278 | 278 | 60,435 | |
Ekenryttarna | Don Frederico - Tenor | 11 | ||||
12 | Anna Eriksson | Brighton | 277 | 277 | 60,217 | |
Söderköpings RS | Bellini - Pablo xx | 12 | ||||
13 | Ellenor Hjalmarsson Ekman | E-Type | 271 | 271 | 58,913 | |
Mjölby Ridklubb | Wetano - Ganesco | 13 | ||||
Söderköpings RS | Guido - Beach Boy | |||||
Stjärnholms RF | Continue - Raueck I | |||||
Åtvidabergs RK | Artist - Brabant | |||||
Mantorpsryttarna | Cadiac - Partisan | |||||
Linköpings RS | Wolkentanz - Lemon xx | |||||
Vikbolandets RF | Bugatti Hilltop - Eighty Eight Keys xx | |||||
till toppen |
Klass 3 - Dressyr Medelsvår A:1 | ||||||
11 anmälda, 10 startande, 3 placerade | ||||||
Domare C: Wanja Wallemyr | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Uppfödare | Härstamning | |||||
1 | Inger Axelsson | Dayro | 286 | 286 | 66,512 | |
Mjölby Ridklubb | D-Day - Swift | 1 | ||||
2 | Elisabeth AardalEriksson | Win for Me 2 | 281 | 281 | 65,349 | |
Linköpings RS | Wolkentanz - Lemon xx | 2 | ||||
3 | Ulrica Wesslen-Wiberg | Baccara | 271 | 271 | 63,023 | |
Skråmsta CR | Bayron - Chagall | 3 | ||||
4 | Inger Axelsson | Maestro | 268 | 268 | 62,326 | |
Mjölby Ridklubb | Master - Swift | 4 | ||||
4 | Josefine Linder | Cassandra | 268 | 268 | 62,326 | |
Mjölby Ridklubb | Solos Carex - Bold Grande | 4 | ||||
6 | Malin Hansson | Cole QT | 261 | 261 | 60,698 | |
Vretagymnasiets HF | Cortus - Abgar xx | 6 | ||||
7 | Lina Andersson | Kypros | 259 | 259 | 60,233 | |
Svedens PK | Maistic - Krocket | 7 | ||||
8 | Helena Larson | La Corrada | 258 | 258 | 60,000 | |
Linköpings RS | Corrado - Gulliver | 8 | ||||
9 | Lisa Westerberg | Fellow | 255 | 255 | 59,302 | |
Skogslottens RF | Feliciano - Mowgli | 9 | ||||
10 | Ida Larsson | Toy | 234 | 234 | 54,419 | |
Mjölby Ridklubb | Tolstoy - Ouzo | 10 | ||||
Mantorpsryttarna | Bernstein - Castello | |||||
till toppen |
Klass 4 - Dressyr Medelsvår B:3 | ||||||
18 anmälda, 17 startande, 5 placerade | ||||||
Domare C: Wanja Wallemyr | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Uppfödare | Härstamning | |||||
1 | Malin Hansson | Cole QT | 324 | 324 | 67,500 | |
Vretagymnasiets HF | Cortus - Abgar xx | 1 | ||||
2 | Elisabeth AardalEriksson | Era | 322 | 322 | 67,083 | |
Linköpings RS | Don Schufro - Master (SWB) | 2 | ||||
3 | Alexandra Kjörsvik | Onyx | 316 | 316 | 65,833 | |
Söderköpings RS | Rohdiamant - Iran | 3 | ||||
4 | Nina Lilja | Winslet | 310 | 310 | 64,583 | |
Mantorpsryttarna | Weltmeyer - Lauries Crusador xx | 4 | ||||
4 | Elisabeth AardalEriksson | Win for Me 2 | 310 | 310 | 64,583 | |
Linköpings RS | Wolkentanz - Lemon xx | 4 | ||||
6 | Carolina Grünerwald | Leonardo | 305 | 305 | 63,542 | |
Vikbolandets RF | Lauries Crusador xx - Wenzel I | 6 | ||||
7 | Frida Eriksson | Dayro | 293 | 293 | 61,042 | |
Mjölby Ridklubb | D-Day - Swift | 7 | ||||
8 | Sandra Svensson | Royal | 290 | 290 | 60,417 | |
RK Finspång | Steinbeck - Kaliber | 8 | ||||
9 | Lisa Jaeger | Tabasco | 289 | 289 | 60,208 | |
Vretagymnasiets HF | Okänd - okänd | 9 | ||||
10 | Daniella Hansson | Chaqueline | 286 | 286 | 59,583 | |
Linköpings RS | Quite Easy - Robin Z | 10 | ||||
10 | Mathilda Karlsson | Midea | 286 | 286 | 59,583 | |
Mjölby Ridklubb | Maraton - Gulliver | 10 | ||||
10 | Lina Andersson | Kypros | 286 | 286 | 59,583 | |
Svedens PK | Maistic - Krocket | 10 | ||||
13 | Beatrice Wiberg | Race | 281 | 281 | 58,542 | |
Skråmsta CR | Racing Ace xx - Weinberg | 13 | ||||
13 | Ellenor Hjalmarsson Ekman | E-Type | 281 | 281 | 58,542 | |
Mjölby Ridklubb | Wetano - Ganesco | 13 | ||||
15 | Ida Larsson | Toy | 280 | 280 | 58,333 | |
Mjölby Ridklubb | Tolstoy - Ouzo | 15 | ||||
16 | Helena Rådstam | Dornröschen | 278 | 278 | 57,917 | |
Ekenryttarna | Don Frederico - Tenor | 16 | ||||
17 | Anna Eriksson | Brighton | 0 | |||
Söderköpings RS | Bellini - Pablo xx | |||||
Stjärnholms RF | Continue - Raueck I | |||||
till toppen |
Klass 5 - Dressyr Lätt A:6 | ||||||
18 anmälda, 13 startande, 4 placerade | ||||||
Domare C: Monica Bergström | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Uppfödare | Härstamning | |||||
1 | Elisabeth AardalEriksson | Era | 327 | 327 | 76,047 | |
Linköpings RS | Don Schufro - Master (SWB) | 1 | ||||
2 | Nina Lilja | Winslet | 298 | 298 | 69,302 | |
Mantorpsryttarna | Weltmeyer - Lauries Crusador xx | 2 | ||||
3 | Maria Appelgren | Taurus Brentedal | 292 | 292 | 67,907 | |
Vretagymnasiets HF | Säddings Brutus FRH - Kalle Kastaniely FRH | 3 | ||||
4 | Monica Karmbo | Pebbles | 284 | 284 | 66,047 | |
Skråmsta CR | Prince Thatch xx - Lysander | 4 | ||||
5 | Lisa Jaeger | Tabasco | 278 | 278 | 64,651 | |
Vretagymnasiets HF | Okänd - okänd | 5 | ||||
6 | Simon Åhlstad | Piquet | 274 | 274 | 63,721 | |
Solna FK | Chapman - Presto xx | 6 | ||||
7 | Alexandra Kjörsvik | Milan | 264 | 264 | 61,395 | |
Söderköpings RS | De Niro - Regazzoni | 7 | ||||
8 | EvaKarin Lindwall | Bee Parrado | 261 | 261 | 60,698 | |
Hageby Ridklubb | Corrado WL - Mowgli | 8 | ||||
9 | Heléne Terning | Cayenne | 256 | 256 | 59,535 | |
Stjärnholms RF | Gigolo - Flamingo | 9 | ||||
10 | Anna Carlson | Vollenweider | 253 | 253 | 58,837 | |
Mjölby Ridklubb | Calliasso - Master | 10 | ||||
11 | Alexandra Kjörsvik | Onyx | 245 | 245 | 56,977 | |
Söderköpings RS | Rohdiamant - Iran | 11 | ||||
12 | Marita Lindberg | Ayla | 242 | 242 | 56,279 | |
Rappestad RK | Aerline H - Pascal | 12 | ||||
13 | Ellenor Hjalmarsson Ekman | E-Type | 233 | 233 | 54,186 | |
Mjölby Ridklubb | Wetano - Ganesco | 13 | ||||
Tranås Ridklubb | Nobeltänzer - Monopoly | |||||
Söderköpings RS | Don Primero - Beach Boy | |||||
Östra Sörmlands L | Wetano - Infantry xx | |||||
Vikbolandets RF | Bugatti Hilltop - Eighty Eight Keys xx | |||||
Rappestad RK | Ruiz Soler - Westminster | |||||
till toppen |
Klass 6 - Dressyr Lätt A:3 | ||||||
24 anmälda, 17 startande, 5 placerade | ||||||
Domare C: Ellenor Hjalmarsson Ekman | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Uppfödare | Härstamning | |||||
1 | Åsa Nyman | Funder Norhedes Svenne | 209 | 209 | 67,419 | |
Valla PK | Nicklas Heden - Thunder Cloud | 1 | ||||
2 | Simon Åhlstad | Piquet | 203 | 203 | 65,484 | |
Solna FK | Chapman - Presto xx | 2 | ||||
3 | Amanda Millinger | Marcell | 198 | 198 | 63,871 | |
Kinda RF | Maraton - Koncerz xx | 3 | ||||
4 | Maja Ignell | Quidam de Camilia | 196 | 196 | 63,226 | |
Mantorpsryttarna | Quite Easy - Okänd | 4 | ||||
5 | Linda Melin | Las Vegas KLT | 193 | 193 | 62,258 | |
Vikbolandets RF | Quite Easy - Robin Z | 5 | ||||
6 | Malin Filipsson | erbeline | 190 | 190 | 61,290 | |
Mantorpsryttarna | bellini - pontus | 6 | ||||
7 | Sofie Lampa | Chili | 188 | 188 | 60,645 | |
Kinda RF | Uttini - Kaliber | 7 | ||||
8 | Ulrika Andersson | Pinocchio | 186 | 186 | 60,000 | |
Folkungabygden | Magritte - Utrillo | 8 | ||||
8 | Helen Johansson | Pirouette | 186 | 186 | 60,000 | |
Mjölby Ridklubb | Inspekteur - Kaiserstern | 8 | ||||
10 | Johanna Quist | Chanesca | 184 | 184 | 59,355 | |
Boxholms RK | Warsteiner (SWB) - Ganesco | 10 | ||||
11 | Jeanette Bonnevier-Öhlin | Dancing Queen | 183 | 183 | 59,032 | |
Vikbolandets RF | Dionysos - Hohenstein | 11 | ||||
11 | Susanne Rosen | Boddington (SWB) | 183 | 183 | 59,032 | |
Tollstad HSK | Gigolo - Torboldt | 11 | ||||
13 | Johanna Wahl | Irish Coffee | 176 | 176 | 56,774 | |
Rappestad RK | Chess (SWB) - Sebastian | 13 | ||||
13 | Nina Fox Stark | Dion | 176 | 176 | 56,774 | |
Mantorpsryttarna | Dionysos - Legat | 13 | ||||
15 | Susanne Danielsson | Royalist | 174 | 174 | 56,129 | |
Mantorpsryttarna | Royal Hit - Sandro Hit | 15 | ||||
16 | Anna Carlson | Vollenweider | 163 | 163 | 52,581 | |
Mjölby Ridklubb | Calliasso - Master | 16 | ||||
17 | Lotta JerhammarCidheden | Donnerman | 0 | |||
Söderköpings RS | Don Primero - Beach Boy | |||||
Svedens PK | L´Acteur - Tanzmeister | |||||
Jönköpings FK | Bugatti Hilltop - Chirac | |||||
Mantorpsryttarna | Akribori - Zeppelin | |||||
Mantorpsryttarna | Pascall - Krevad | |||||
Lejondals RF | Rubinrot - Bernstein | |||||
Linköpings FK | Weltman - Happy Day | |||||
Mantorpsryttarna | Olivier - Irco Polo | |||||
till toppen |
Klass 7 - Dressyr Lätt B:2 | ||||||
30 anmälda, 19 startande, 5 placerade | ||||||
Domare C: Karin Gomér | ||||||
Plats | Ryttare | Häst | Premie | C | Totalt | Procent |
---|---|---|---|---|---|---|
Uppfödare | Härstamning | |||||
1 | Charlotte Esping | London Pride | 212 | 212 | 70,667 | |
Rappestad RK | Londonderry - Amiral | 1 | ||||
2 | Alexandra Järnkrok | Mercurius (SWB) | 207 | 207 | 69,000 | |
Rappestad RK | Maraton - Midt-West Ibi-Light | 2 | ||||
3 | Malin Filipsson | erbeline | 201 | 201 | 67,000 | |
Mantorpsryttarna | bellini - pontus | 3 | ||||
4 | Jessica Holm | Clint Eastwood | 200 | 200 | 66,667 | |
Vikbolandets RF | Rambo - Granit | 4 | ||||
5 | Petra Strömberg | Furiozo ox | 199 | 199 | 66,333 | |
Boxholms RK | Kulak ox - Nimbuz ox | 5 | ||||
6 | Maja Ignell | Quidam de Camilia | 197 | 197 | 65,667 | |
Mantorpsryttarna | Quite Easy - Okänd | 6 | ||||
7 | Nina Fox Stark | Pigall | 196 | 196 | 65,333 | |
Mantorpsryttarna | Pascall - Krevad | 7 | ||||
8 | Johanna Quist | Chanesca | 195 | 195 | 65,000 | |
Boxholms RK | Warsteiner (SWB) - Ganesco | 8 | ||||
9 | Karin Rhedin | Lord | 193 | 193 | 64,333 | |
Mjölby Ridklubb | Landwind II B - Sit This One Out xx | 9 | ||||
10 | Susanne Danielsson | Royalist | 191 | 191 | 63,667 | |
Mantorpsryttarna | Royal Hit - Sandro Hit | 10 | ||||
10 | Helen Johansson | Pirouette | 191 | 191 | 63,667 | |
Mjölby Ridklubb | Inspekteur - Kaiserstern | 10 | ||||
10 | Simon Åhlstad | Piquet | 191 | 191 | 63,667 | |
Solna FK | Chapman - Presto xx | 10 | ||||
13 | Johanna Wahl | Irish Coffee | 185 | 185 | 61,667 | |
Rappestad RK | Chess (SWB) - Sebastian | 13 | ||||
13 | Rosemarie Svensson | Coquette | 185 | 185 | 61,667 | |
Mjölby Ridklubb | Bernstein - Cyrano | 13 | ||||
15 | Hanne Forsberg | Pontino | 183 | 183 | 61,000 | |
Mjölby Ridklubb | Pontus - Palermo | 15 | ||||
16 | Jeanette Bonnevier-Öhlin | Dancing Queen | 180 | 180 | 60,000 | |
Vikbolandets RF | Dionysos - Hohenstein | 16 | ||||
17 | Ulrika Andersson | Pinocchio | 179 | 179 | 59,667 | |
Folkungabygden | Magritte - Utrillo | 17 | ||||
18 | Sophie Lindquist | Ninja | 172 | 172 | 57,333 | |
Skogslottens RF | Magini - Torbolt | 18 | ||||
19 | Rosemarie Svensson | Cosack | 157 | 157 | 52,333 | |
Mjölby Ridklubb | Saigon (ex Swingo) - Cyrano | 19 | ||||
Mjölby Ridklubb | Worldly - A jungle prince | |||||
Mantorpsryttarna | Lancer II - Tiro | |||||
Mantorpsryttarna | Nactus | |||||
Heda Ridklubb | Bonaparte - Herkules | |||||
Vikbolandets RF | Quite Easy - Robin Z | |||||
Mantorpsryttarna | Akribori - Zeppelin | |||||
Kumla Ridklubb | Nactus - Cavalotti | |||||
Svedens PK | L´Acteur - Tanzmeister | |||||
Mantorpsryttarna | Olivier - Irco Polo | |||||
Mantorpsryttarna | Dionysos - Legat | |||||
Lejondals RF | Rubinrot - Bernstein | |||||
till toppen |
Equipe - Datasystem för ridsport |